بلاگ

برای اینکه در کسب و کار خودتون موفق باشید لازم دارید که آموزش ببینید ، یکی از مهمترین نکاتی که در بحث آموزش وجود داره اینکه بتونید یک مدرس خوب متاسب با نیاز خودتون پیدا کنید ، تا بتونید بهترین نتیجه رو کسب کنید. توی این ویدیو 9 پارامتر  مهم انتخاب یک مدرس خوب رو آموزش میدم.

برای انتخاب مدرس خوب باید به دو دسته مورد توجه کنید ، اولی در رابطه با خود شماست و دومی در رابطه با مدرسی که قرار پیشش آموزش ببینید.

مباحث مربوط به خودت

1- با خودت به یک تصمیم برس !

توهم جزء اون دسته افرادی هستی که کلی دوره آموزشی خریدی ولی هر بار به یک دلیلی اون دوره رو یا اصلا نگاه نکردی یا مقداری ازش رو دیدی و کنار گذاشتی ، حالا در حالت منصفانه اش خودت رو مقصر عدم موفقیت میدونی و اگرم کمی بی انصاف باشی استاد یا مدرست رو مقصر میدونی میگی دوره اینم خوب و یا جذاب نبود!

پس برای شروع قدم اول اینکه تصمیم بگیری آیا واقعا میخوای آموزش ببینی و براش وقت بذاری یا اینم مثل همه دوره های دیگه قرار که خاک بخوره!

 

2- خودت رو با کسی مقایسه نکن !

اینو بدون هر کسی شرایط مخصوص و منحصر به فرد خودش رو داره ، ممکن شما با چندین نفر دیگه دقیقا روی یک موضوع فعالیت میکنید ، مثلا شما و 10 نفر دیگه یک پیج فروش لباس کودک دارید ، و همه شما پیش یک استاد آموزش دیدید ولی هر کدوم شما شرایط مختلفی از نظر فردی ، اقتصادی ، امکانات و تجهیزات و… دارید ، پس قطعا استراتژی های متفاوتی هم خواهید داشت، پس اگر فردی شبیه شما یک دوره آموزشی رو خریداری کرد و موفق شد دلیل بر موفقیت شما نیست و برعکس . پس ملاک انتخاب شما نباید صرفا این باشد.

 

3- با استراتژی همون استاد پیش برو

من بعنوان مدرس بارها دیدم که افرادی دوره های آموزشی مدرس های دیگه ای رو خریداری کردند و وسط دوره از من و مشاورین دیگه هم کمک خواستند ، این باعث شده که هر مدرس استراتژی مخصوص به خودش رو میگه و این به شما کمک که نمیکنه هیچ بلکه باعث سردرگمی شما نیز میشه ، دقیقا مثل اینکه شما برای یک بیماری همزمان پیش چند تا پزشک بری و هر کدوم تشخیص خودش رو بده و داروهای متفاوتی بده ، پس بهتر با استراتژی همون استادی پیش بری که بهش اعتماد کردی و ازش دوره خریداری کردی . نهایتا اگر جواب ندادی میتونی استاد دیگری برای مشاوره انتخاب کنی .

 

4- توانایی این شغل رو داری ؟

خیلی از افراد شغلی رو که برای فعالیت انتخاب میکنند و یا گاهی از مدرس ها سوال میکنند اینه که چه شغل یا پیجی رو بزنند خوبه و توش پول در میارند ؟ این سوال و این طرز تفکر در رابطه با کسب و کار کاملا غلطه !

اینکه یه بلاگر در ماه چند ده یا چند صد میلیون درآمد داره، دلیل بر این نیست که شما هم در اون شغل بتونی موفق باشی ، شما ابتدا باید توانایی های خودت تیپ شخصیتی خودت رو بشناسی ( بهتون پیشنهاد میدم قبل از انتخاب شغل تست MBTI ) رو حتما انجام بدید تا بیشتر با مدل شخصیتی خودتون آشنا بشید.

استاد میتونه استراتژی کسب و کار ، الگوریتم و.. یاد بده اما نمیتونه علاقه مندی شمارو تغییر بده، نمیتونه سبک فکری 30، 40 ساله شمارو تغییر بده، خیلی از افراد بخاطر درآمد های خوب افراد دیگه وارد شغل و حرفه اونها میشن در حین آموزش وقتی با سختی های کار روبرو میشن ، کار رو ول میکنند ، و در نهایت علاوه بر اینکه موفق نمیشند ، برخی نا آگاهانه علت عدم موفقیت خودشون رو به استاد و مدرس خودشون ربط میدن.

در این بین افرادی بسیار زیادی هستند مخصوصا در قشر بانوان جامعه که خودشون رو خیلی دست کم میگیرند و برخلاف اینکه استعداد بسیار زیادی دارند مدام به خودشون میگند من نمیتونم و موفق نمیشم، پس اینو باید متوجه بشی که آیا توانایی موفقیت در آن شغل انتخابی رو داری یا نه!

برای اینکار روی مشاوره رایگان من حساب کنید میتونید  روی مشاوره رایگان کلیک کنید و درخواست یک مشاوره رایگان رو بدید و یا از طریق پیج اینستاگرام ما اقدام کنید.

 

مباحث مربوط به استاد خوب

5- داشتن حس خوب نسبت به استاد

برخی از استاید ممکن هستش که دانش فنی بالایی داشته باشند ، اما قدرت انتقال ضعیفی هم داشته باشند، یا اصلا ممکن شخص شما نتونه با اون استاد ارتباط خوبی برقرار کنه، پس قدم اول در رابطه با یک استاد خوب این هستش که شما بتونید با اون استاد رابطه خوبی برقرار کنید.

 

6- استاد باید بتونه به شما استراتژی بده !

اینکه برای مثال آموزش کسب درآمد از اینستاگرام یه استادی به شما بتونه الگوریتم ، ریتم تولید محتوا ، گرافیک و … یاد بده خیلی عالی هستش ، اینکه یک استاد بتونه به شما کمک کنه تا خیلی سریع پیجتون رشد کنه و به چند ده و چند صد کا مخاطب برسید خیلی عالیه ! اما یک سوال مهم از خودتون بپرسید فکر کنید همین فردا به 100 کا مخاطب رسیدید قرار با این مخاطب چیکار کنید ؟ پلن درآمدی شما چطوره؟ چطور میخواید به مخاطب خودتون جهت بدید؟ پس اینکه یک استاد با توجه به شرایط شما بتونه براتون استراتژی طراحی کنه نقش بسیار مهمی داره ، این رو باید حتما بدونید که استراتژی مثل الگوریتم و … چیزی نیست که بصورت کلی برای همه گفته باشه و برای هر فرد نه هر شغل ! متفاوت هستش .

 

7- استاد فقط شوآف نباشه!

برخی از مدرسین برای فروش دوره های آموزشی خودشون و برای ایجاد هیجان در شما از تکنیک های مختلف شوآف مثل دفتر و سازمان لاکچری ، ماشین های لاکچری ، سفرهای لاکچری در هنگام فروش دوره هاشون استفاده میکنند ، از آنجاییکه اکثر آدمها همیشه بصورت ناخودآگاه در عالم قیاس هستند ، بلافاصله در ذهن خودشون به این فکر میکنند که اگر من این دوره آموزشی رو تهیه کنم میتونم مثل این استاد موفق باشم ، در حالیکه اونها مسیر موفقیت استاد رو ندیدند و نمیبینن ، و فقط به نتیجه موفقیت استاد یعنی زندگی لاکچری همراه با شوآف ( بزرگنمایی ) نگاه میکنند، در نتیجه هیجانی یک دوره آموزشی رو تهیه میکنند ولی بعد از چند روز یا چند ماه فعالیت وقتی در وسط دسته پنجه نرم کردن با مشکلات کار هستند ، خسته میشند و جا میزنن.

8- تخصص استاد متناسب نیاز شما باشه!

در دنیای کسب و کار فعلی نیچ مارکتینگ و فروش تخصصی خیلی بیشتر نتیجه میده ! یعنی یک پیج فروش لباس زنانه که شال مانتو، شلوار ، شومیز و.. باهم میفروشه فروش کمتری قاعدتا نسبت به پیجی خواهد داشت که فقط شلوار میفروشه ، در رابطه با مدرسین هم بهمین صورت هستش ، اگر دقت کرده باشید هر استادی در یک بخش خیلی قوی تر هستش ، یک استاد در بحث فروش ، یک استاد در بحث الگوریتم یک استاد در بحث تولید محتوا نسبت به استاد دیگر قوی تر هستش و شما باید توجه کنید که شغل انتخابی شما بیشتر به کدوم استاد نیاز داره ، این درسته که برای موفقیت در کسب و کار به همه این موارد نیاز دارید ولی باید ببینید پاشنه آشیل کسب و کار شما کدوم یکی هستش مثلا اگر قصد دارید بلاگر (ولاگر ) موفقی بشید باید استادی رو انتخاب کنید که خودش توانایی بلاگری بالا داشته باشه ، و اگر قصد فروش لباس دارید با اینکه بلاگری نقش مهمی داره اما یک استاد قوی در زمینه فروش کمک بیشتری به شما خواهد کرد، و یا اگر قرار یک پیج طنز و سرگرمی داشته باشید یک استاد قوی در حوزه تولید محتوا و یا الگوریتمیک نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت .

و اگر شغل شما به چندین استاد نیاز داره بهتره که دوره آموزشی چند تا از این اساتید رو تهیه کنی .

 

9- استاد خوب باید پشتیابی خوبی داشته باشه!

هیچ متخصص و فرد موفقی صرفا با یک دوره آموزشی ، صرفا با دانشگاه رفتن ، بدون تمرین و تکرار موفق نشده ! این یعنی شما برای موفقیت مشروط به رعایت کردن تمام 8 مورد بالا حالا نیاز به تمرین و تکرار داری. قطعا تو این مسیر کلی مشکل و سوال براتون پیش میاد . اینجاست که نقش پشتیبان خیلی پر رنگ میشه . برخی از مدرسین به واسطه ترافیک بالای دانشجویان خودشون پشیتبانی رو از طریق پرسنل آموزش دیده خودشون انجام میدن ، برخی از مدرسین هم خودشون کار پشتیبانی رو انجام میدن، این مرحله به شما بستگی داره که کدوم رو انتخاب میکنید ، قبلش حتما از مدرس در رابطه با پشتیبانی سوال کنید. ولی اگر مدرسی هیچگونه پشتیبانی نداشت از خرید دوره آموزشی خودداری کنید.

نظرتون رو واسم زیر همین پست بنویسید:)

 

 

 

 

دوره رایگان جامع آموزش تلگرام

این دوره برای افرادی که کسب و کارشون دچار بحران شده قصد رونق کسب و کارشون دارند در شروع راه اندازی کسب و کارند مناسب هستش
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه